Teqball

Eelmise aasta 17. septembril toimus Vabaduse väljakul tekpalli sõprusturniir.

Kaheksa võistkonna osalusel toimunud mõõduvõtu parimaks krooniti paar Jevgeni Demidov – Oleksandr Musolitin.

Eesti Tekpalli Liidu presidendi Nikita Vassiljevi sõnul oli turniiri eesmärk anda osalejatele esmane mängukogemus ning tutvustada Vabaduse väljakul mööduvatele inimestele Eesti mõistes uut ja seni vähetuntud pallimängu. “Kuna Vabaduse väljakul käib igapäevaliselt suur hulk inimesi, siis otsustasime võistluse pidada kohas, kus see võimalikult paljudele silma jääks. Meie rõõmuks oli rohkelt inimesi, keda turniir huvitas ning kes soovisid ka ise korraks mängimist proovida,” sõnas ta.

Turniirist osa võtnud meeskonnad said võistluse toimumisest teada sotsiaalmeedias nähtud reklaamide kaudu. Kuna Eesti tekpallikogukond on veel võrdlemisi väike, said korraldajad kaheksa meeskonnaga võistluse toimumiseks abi ka paarilt tuttavalt, kes olid nõus end turniirile registreerima. Osalejate oskused olid varieeruvad: paar mängijat olid kogenud tekpalliharrastajad, kuid oli ka osavõtjaid, kelle jaoks oli tegemist esmakordse võimalusega end spordialal proovile panna.

Eelpool mainitud Demidov ja Musolitin esindasid möödunud hooaja Eesti jalgpalli meistrivõistlustel Esiliiga meistriks kroonitud Nõmme Unitedi värve. Lisaks neile osalesid turniiril ka Tallinna FCI Levadia ääreründaja Ioan Yakovlev ning Paide Linnameeskonna ründav mängija Dimitri Jepihhin. Vassiljev rääkis, et see annab palju juurde, kui kohalikku tekpallihuvi aitavad tõsta Eesti jalgpalli tippmängijad. “Loodame, et see mõjub huviäratavalt ka paljudele teistele,” ütles ta.

Üritusele tagasi vaadates on tekpalliliidu presidendi jutus tunda rahulolu. Muusika ja turniiri jälginud publik tekitasid ehtsa spordivõistluse tunde. “Saime osalenud mängijatelt positiivset tagasisidet ning samuti oli meeldiv, et jäime ka teistele inimestele silma. Jätkame tööd, siit on hea edasi minna!” tõdes ta. Järgmise turniiri toimumisaeg on selgumisel, kuid Vassiljev arvas, et tõenäoliselt leiab see aset märtsi lõpus.