Teqball

Tekpalli üritus Sparta Spordiklubis

Eelmisel pühapäeval, 31. märtsil toimus Sparta spordiklubis tekpalli mängimise üritus, mille eesmärk oli pakkuda huvilistele võimalus end uues mängus proovile panna. Möödunud nädalavahetusel toimunud sõbralik koosviibimine meelitas mängima kaheksa tekpallientusiasti, kes pidid üritusele eelregistreerima. Lisaks mängurõõmu pakkumisele oli positiivne näha üritusest osa võtmas mängijaid erinevast vanusest. Tekpalliliidu president Nikita Vassiljev sõnas Sparta spordiklubis toimunud kohtumise järel, et eriti suur rõõm oli näha kaheksa inimese seas kaht last, kes olid kümne ja 14-aastased. Enam kui pooled osalejatest puutusid tekpalliga kokku esmakordselt, kuid vaatamata sellele tuli neil uue mängu proovimine kenasti välja. Samuti olid üritusele kaasa elama tulnud mõned pealtvaatajad, kes olid osavõtjate tuttavad. Vassiljev leidis, et eelmainitud aspektid on märk edukast tekpallikultuuri laienemisest ning spordiala edendamisest Eestis. 

Kaheksa osavõtjat mängisid omavahel paaridena ning meeskonnakaaslasi vahetati iga mängu järel. Päeva lõppedes ei selgitatud võitjat välja, vaid mänge peeti sõbralikus õhkkonnas meelelahutuse eesmärgil. Vaatamata sellele, et tegemist ei olnud turniiriga, oli ürituse korralduslik pool professionaalne. Spordiklubis oli ametis arst, kes vajadusel pakkus meditsiinilist abi ning kohtumist kajastas kohapeal ka tekpalliliidu meediapersonal. Üritust kohapeal jälginud tekpalliliidu juhatus jäi korraldatuga rahule. Vassiljevi hinnangul saab koosviibimise lugeda kordaläinuks, sest ka mängijate tagasiside oli positiivne. “Osalejatele meeldis see idee ning nad kinnitasid, et oleksid järgmine kord taas nõus mängima tulema, kui üritus toimub,” rääkis tekpalliliidu president. Kuna tekpall on Eestis veel lapsekingades, siis leidis ta ka kohti, mida saab järgmisel korral parandada. “Tegime organisatoorse lähenemise koha pealt paar tähelepanekut, mida järgmine kord rakendada. Samuti võiks ürituse reklaamimine olla järgmine kord veelgi läbimõeldum, sest meie eesmärk on kaasata aina suurem hulk inimesi mängima,” selgitas Vassiljev.

Järgmine sarnane tekpalli mängimise üritus on kavas mai alguses ning selle täpne kuupäev on selgumisel. Eesti tekpalliuudistega saab kursis olla, jälgides Eesti Tekpalli Liidu sotsiaalmeediakanaleid ja blogi. Kohtumiseni järgmistel üritustel!